Traditsioonid

Kooli traditsioonid on esmalt juudi rahvuslikud traditsioonid. Koolis tähistatakse igal aastal kõiki juudi pühi. Igal reedel viiakse läbi sabbati tunnid. Kõikidel traditsioonilistel kooli- ja juudiüritustel peavad poisid kandma spetsiaalset peakatet – pigimütsikest. Juudi õppeainete õpetamine toimub vastavuses juudi rahvuslike traditsioonidega, mis on tähtsaks komponendiks kasvatusprotsessis. Klassiväline töö koolis toimub vastavalt plaanile, kuhu on sisse lülitatud nii juudi, kui ka Eesti Vabariigi tähtpäevad ja pühad.

Juudi pühad

ROSH HA SHANA – UUS AASTA
Rosh Hashana on tõlkes pea aasta. Eesti keeles tähendab see siiski aastapead. Sel päeval loodi Aadam – Esimene inimene. Kuna juutidel on kuu kalender siis juudi uus aasta on liikuv püha.

JOM KIPPUR – SUUR LEPITUSPÄEV

SUKKOT – LEHTMAJADEPÜHA

SIMHAT TORA – RÕÕM KÄSUÕPETUSEST

HANNUKA
Hannuka on üks rõõmsamaid pühasid juudi kalendris, kuid selle pidamisele ei pannud alust mitte toora, vaid hoopis üks sündmus juutide ajaloos.

TU BISHVAT – PUUDE PÜHA
PURIM- VABANEMISE PÜHA

PAASAPÜHA
Paasa, heebrea keeles pesah, on esimene kolmest Jeruusalemma palverännakupühast.

HOLOKAUSTI PÄEV
MÄLESTUSPÄEV